Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 
 

Gelová modeláž

Jak dlouho modeláž nehtů trvá?
Modeláž nehtů trvá přibližně 1–1,5 hodiny, dle kvality a tvaru přírodních nehtů, proto je potřebné, aby jste si vyhradila dostatek času na celou dobu ošetření. Pokud jste nikdy předtím umělé nehty nenosila, je vhodné, aby jste se předem objednala a domluvila na termín ošetření, nejlépe osobně, případně telefonicky.
Kdy je nejvhodnější načasovat ošetření?
Pokud si chcete nechat aplikovat nehty pouze k určité události (svatba, ples atd.), je vhodné aby jste tak učinila dostatečně brzy před onou událostí. Důvod je jednoduchý: pokud jste nikdy umělé nehty nenosila a neměla jste dlouhé nikdy ani své přírodní nehty, je potřeba aby jste se s nimi naučila manipulovat. I jinak banální a jednoduché úkony mohou být s Vašimi novými umělými nehty těžké a mohou Vám dlouho očekávanou událost zcela znepříjemnit.
Co dělat, když se nehet ulomí?
Modelované nehty by měly vydržet až do příštího doplnění ve studiu cca 3–4 týdny. Často se ale stane, že se některý ulomí. Není to tím, že by designérka nehty nesprávně namodelovala. Ulomení nehtu je způsobeno často špatnou a nesprávnou manipulací s nehty nebo pokud jsou nehty příliš dlouhé. Pokud již nehet ulomíte, nejlepší je navštívit studio a nechat si jej znovu namodelovat. Pokud nemůžete, je dobré opatrně odstranit zbytky gelu z nehtu a počkat do dalšího ošetření, kdy Vám jej designérka opět namodeluje.
Jak o umělé nehty pečovat doma?
Umělé nehty se aplikují zejména z toho důvodu, že o ně není třeba tolik pečovat i doma a vydrží dlouho upravené. Takže si nehty můžete lakovat a odlakovat (bezacetonových odlakovačem), případně zdobit. V případě, že chcete nehty doma nějak upravovat, musíte si pořídit vhodný pilník na umělé nehty (např. Pilník Orange, Pilník White Medium a Pilník Black Medium/Coarse). Pilníkem si můžete bez problémů nehty zkracovat anebo si upravovat přechody mezi umělým a přírodním nehtem. U této úpravě je potřeba dávat velký pozor, aby jste nepilovala pilníkem přírodní nehet, protože by jste si jej mohla poškodit a narušitt. Nakonec je potřebné upravené nehty přelakovat bezbarvým lakem, eventuálně je dále upravovat barevným lakem.
Doplnění nehtů
Nehty je nutné 3–4 týdny po modeláži doplnit, jelikož gel, který se nanáší na nehty odrůstá. Při doplnění se obvykle nehty zkrátí a upraví do požadovaného tvaru. Poté se nanese opět gel. V případě, že jste nějaký nehet ulomila, při doplnění se opraví nebo celý vymění. Doplnění trvá přibližně 1 hodinu, přičemž záleží na počtu nových, vyměňovaných nehtů. Po doplnění se nehty upravují obvyklým způsobem.
Úprava nehtů mezi doplněním
Pokud chcete nehty upravit i když je není třeba ještě doplňovat, můžete tyto úpravy svěřit odborníkovi. V tomto případě se jedná o zapilování, úpravu odrostů a jejich zahlazení, aby nebylo vidět přechod mezi přírodním nehtem a naneseným gelem. Dále je možné upravit tvar a délku nehtů a poté již tradičně nehty nalakovat dle Vašeho přání.
Další procedury vhodné i na umělé nehty
U umělých nehtů je vhodné vykonat ještě některé další procedury, které většinou nelze provádět zároveň s jejich doplněním, protože by to mohlo ovlivnit jejich trvanlivost.